Vasarą jaunimui – geresnės galimybės įsidarbinti (III dalis)

Back

Utenos verslo informacijos centras jau antrus metus įgyvendina jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programą, kurią finansuoja Utenos rajono savivaldybė. Programos tikslas – padėti 14-17 metų amžiaus jaunuoliams įsidarbinti Utenos rajono įmonėse. Už vieną vasarai priimtą nepilnametį jaunuolį verslininkui mokama iki 600 Eur siekianti kompensacija.

Šią vasarą pagal programą dirba 67 jaunuoliai - daugumai jų tai buvo pirmasis darbas gyvenime.

Pirmenybė – nebijantiems klausti patiems

Laborantės padėjėja UAB „Utenos betonas“ dirbanti Agnė Meidutė neslepia, jog pirmąjį savo vasaros darbą susirasti padėjo jos drąsa. Pasak merginos, ji yra viena iš tų, kurios nebijo prieiti, paklausti, drąsiai reiškia savo nuomonę. Taip nutiko ir šįkart. Mergina prisipažino, jog neradusi ją viliojančio skelbimo darbas.utena.lt internetiniame puslapyje, ji nutarė darbą pabandyti susirasti pati.

„Praėjusią vasarą teko perskaityti straipsnį, jog uteniškė mergina buvo įsidarbinusi šioje įmonėje. Pamenu, jog ta istorija mane labai sudomino. Šiek tiek nusivyliau, kai pamačiau, jog UAB „Utenos betonas“ nebuvo įkėlęs skelbimo ir nesiūlė darbo vietos jaunam žmogui. Vis dėlto pasiryžau darbo ieškotis pati, todėl susisiekiau su įmonės vadovu, išsiunčiau jam savo CV ir trumpą motyvacinį laišką bei labai apsidžiaugiau sulaukusi vadovo skambučio – mane priėmė!“, - apie pastangas siekiant susirasti darbo vietą pasakojo Užpalių gimnazijos mokinė.

UAB „Utenos betonas“ direktorius Andrius Rudokas džiaugėsi, jog jau antrus metus iš eilės gali prisidėti prie jaunimo profesinio orientavimo ir vasarą į darbą priima bent po vieną nepilnametį asmenį.

„Vasarai prasidėjus manėme, kad išsiversime be papildomų darbo rankų ir jaunuolių neieškosime. Vis dėlto mane sužavėjo Agnės atkaklumas, parodytas noras, todėl nusprendėme priimti merginą. Dabar esame labai patenkinti. Agnė labai imli – ne tik greitai perprato važtaraščių išrašymo sistemą, bet padeda ir laboratorijoje, tvarko kitą dokumentaciją“, - sprendimą priimti merginą motyvavo įmonės vadovas.

Domina netgi medžioklė

Paklausta, ar darbas UAB „Utenos betonas“ jai neatrodo vyriškas ir neįdomus, Agnė tik nusijuokia. Pasak jos, namuose Užpaliuose teko dirbti įvairius darbus nuo pat vaikystės, todėl skirstyti juos į „vyriškus“ ar „moteriškus“ ji nebūtų linkusi.

„Prieš ateinant dirbti čia buvau pasirengusi iššūkiams. Man visada labai svarbu jausti ugnelę, kad nenustočiau tobulėti. Taip susiklostė, jog jau vaikystėje buvau supažindinta su statybomis, su vyriška kompanija, su pomėgiais, tokiais kaip medžioklė, todėl manęs nebaugino, kad dirbti ateinu į labiau vyrišką kolektyvą“, - pasakojo užpalėnė.

Apie uždirbtus pinigus mergina kalba taip pat drąsiai. Pasak jos, nors dauguma jos draugų svajoja uždirbtus pinigus investuoti į vairavimo pamokas ar automobilį, ji į atlyginimą žiūri kur kas paprasčiau – norėtų sukaupti pinigų juodai dienai.

 „Aš tiesiog taupysiu tam atvejui, jei mano namams, mano šeimai ar man kažkas nutiktų. Šiam atvejui atsidėsiu didžiąją dalį savo uždirbtos algos. O likę tikriausiai bus einamosioms išlaidoms“, - juokavo pašnekovė.

Ieškau darbo Darbdaviams