Vasarą jaunimui – geresnės galimybės įsidarbinti

Grįžti

VšĮ Utenos verslo informacijos centras jau antrus metus įgyvendina Jaunimo integracijos į darbo rinką skatinimo programą, kurią finansuoja Utenos rajono savivaldybė. Programos tikslas – padėti 14-17 metų amžiaus jaunuoliams įsidarbinti Utenos rajono įmonėse. Už vieną vasarai priimtą nepilnametį jaunuolį verslininkui mokama 300 Eur per mėnesį siekianti kompensacija.

Pasak Utenos verslo informacijos centro specialistų, dirbti pagal programą šią vasarą pradėjo 62 jaunuoliai, o norinčiųjų dirbti bei užsiregistravusių darbo paieškos svetainėje darbas.utena.lt skaičius siekė net 600.

Šią vasarą jus supažindinsime su kokiais iššūkiais pirmajame darbe susiduria nepilnamečiai, kokios jų nuotaikos vasaros poilsį iškeitus į darbą, apie svajonių pirkinį, kurį žada įsigyti uždirbę pirmąjį atlyginimą. Pažvelgsime į tai ir iš kitos pusės: ką apie dirbančius vaikus mano Utenos rajono verslas?

Vasarą gausu ūkinės veiklos

UAB „Utenos šilumos tinklai“ šią vasarą į darbą priėmė du nepilnamečius asmenis, kurie, pasak bendrovės direktoriaus Dariaus Šinkūno, kol kas pateisina visus lūkesčius.

„Esame labai patenkinti. Vasarą, kai šilumos energijos gaminame ir realizuojame mažiau, turime nemažai ūkinės veiklos, rengiamės artėjančiam šildymo sezonui, tvarkome įmonės teritoriją. Dalis mūsų įmonės darbuotojų šiltuoju metų laiku atostogauja, tad džiaugiamės, kad ūkiniams darbams į pagalbą pasitelkti galime motyvuotą jaunimą“, - teigė vienos iš moderniausių Lietuvoje šilumos gamybos ir tiekimo įmonių vadovas.

Pasak Dariaus Šinkūno, jaunuolius atsirinkti buvo nelengva, norėjosi, kad ateitų motyvuoti, atsakingi, darbo nebijantys mokiniai, todėl užregistravę darbo skelbimą internetinėje svetainėje darbas.utena.lt įmonės vadovai maloniai nustebo – per keletą dienų jie sulaukė keliasdešimt skambučių.

„Kaip ir suaugusiųjų gyvenime, jaunuoliai buvo pakviesti į darbo pokalbį, turėjo atsakyti į jiems pateiktus klausimus. Juos vertino personalo specialistė ir mokiniams paskirtas darbų vadovas, kuris apmoko, skirsto užduotis ir kitaip prižiūri nepilnamečius įmonės darbuotojus“, - apie darbo organizavimą kalbėjo bendrovės direktorius.

Nors birželio pabaigoje UAB „Utenos šilumos tinklai“ dirbti pradėjo tik du vaikinai, įmonė jau turi pasirašiusi trišales sutartis bei liepos viduryje sulauks pastiprinimo – prie jau dirbančių bendraamžių prisijungs dar trys mokyklinio amžiaus jaunuoliai.

Sunkaus darbo nebijo

Patekus į įmonė teritoriją teko gerokai paėjėti, kol tolumoje išvydome kaltais besidarbuojančius vaikinus. Šiandien jų darbas – tvarkyti betoninio pagrindo siūles. Auktumas ir Justas – pirmieji jaunuoliai, įsidarbinę UAB „Utenos šilumos tinklai“ šią vasarą. Pasak vyrukų, fizinis darbas jiems nebaisus, sąlygos dirbti – puikios, darbų vadovas suteikia tiek poilsio pertraukų, kiek, jo manymu, jauniesiems darbininkams yra reikalinga visiškai atsigauti.

„Dirbame paprastus, pagalbinius darbus, žinoma, tai fizinis darbas, todėl šiek tiek pasivargsta. Prieš ateidami dirbti į įmonę nedaug žinojome, kas mūsų laukia, kokį konkrečiai darbą teks atlikti, tačiau dabar jis visiškai pateisino mūsų lūkesčius“, - apie darbo pobūdį atsiliepė Auktumas.

Pasak jaunuolių, tai buvo jų pirmoji patirtis rengiant gyvenimo aprašymą, rašant trumpą motyvacinį laišką, einant į pirmąjį darbo pokalbį. Nors ir buvo šiek tiek jaudulio, viskas susitvarkė, kai tą pačią dieną sulaukė skambučio su geromis žiniomis – jie puikiai pasirodė per darbo pokalbį ir užsitikrino darbo vietą.

Vis dėlto jaunuoliai teigia, kad UAB „Utenos šilumos tinklai“ buvo ne pirmoji įmonė, į kurios skelbimą internetinėje svetainėje darbas.utena.lt bandė atsiliepti vaikinai.

„Svetainėje esu užsiregistravęs jau kelis mėnesius. Per tą laiką buvo iš tiesų nemažai skelbimų, bandžiau kandidatuoti į pagalbinio darbininko poziciją UAB „Utenos vandenys“, tačiau ten nepavyko“, - apie pirmąją patirtį ieškant darbo pasakojo Justas.

Abu vaikinai sutartinai tvirtina, kad vasarą poilsio jiems pakaks, o galimybė užsidirbti jiems pasitaikė pirmą kartą, tad jos neišnaudoti jie negalėjo.

Uždirbtus pinigus investuos į vairavimo pamokas

Su VšĮ Utenos verslo informacijos centro specialistais trumpam pasikalbėti įmonės virtuvėlėje prisėdę vaikinai prisipažino, kad susipažino vos pradėję dirbti ir iškart atrado bendrą pomėgį – abiem patinka automobiliai.

„Automobiliais domėtis pradėjau prieš 3-4 metus. Šią vasarą bandžiau įsidarbinti keliose automobilių remonto dirbtuvėse, tačiau dėl karantino visos negalėjo pateikti aiškaus atsakymo. Po mokyklos planuoju savo ateitį sieti būtent su automobiliais. Norėčiau studijuoti transporto inžineriją, vėliau prisijungti prie Lietuvos automobilių sporto federacijos – ten reikalingi pokyčiai, manau, galėčiau pasiūlyti naujovių“, - apie savo ateities planus pasakojo Auktumas.

Tiek Justas, tiek Auktumas jau žino, ką veiks po savo pirmojo vasaros darbo – uždirbtus pinigus investuos į vairavimo pamokas ir sieks gauti vairuotojo pažymėjimą. Vaikinai tikisi, kad prie uždirbtų pinigų pridės ir santaupas, o to pakaks ekonomiškam automobiliui įsigyti.

Didžiausia jų svajonė – ateityje atsidaryti nuosavas automobilių remonto dirbtuves, tad vyrukai tikisi, jog pirmoji darbinė patirtis, įgytos žinios apie tai, kaip veikia didelė įmonė, padės jiems siekti savo svajonės.

Ieškau darbo Darbdaviams